PESTUJEME NA TERASE

Tieto záhony sú jednoduchým variantom záhonov určených na záhradu. Drevené bočnice zo smrekového alebo smrekovcového dreva sme doplnili o podkladové vrstvy, ktoré zaistia základnú ochranu povrchu, na ktorom je záhon umiestnený. Napríklad vonkajšie dlažby. Dlažba alebo drevená terasa bude odspodu dýchať, bude pod ňou totiž prúdiť vzduch. Pritom nebude znečisťovaná substrátom, ktorým je záhon vyplnený, to zaistí vložená filtračná textília.

Záhon, to sú štyri bočnice spojené pevnými skrutkami. Drevo sme z vonkajšej strany napustili ľanovým olejom z obnoviteľných zdrojov, tú vnútornú chránime nopovou fóliou. Nopovou fóliou, ale perforovanou, aby nám zo záhonu mohla odtekať prebytočná voda, vkladáme aj na dno a prekrývame ju filtračnou vrstvou z geotextílie.

Drevu urobí dobre, keď ho každý rok znova natriete olejom.

Záhony vyrábame v základnom prevedení zo smreka. Ak chcete mať istotu, že vám záhon vydrží niekoľko rokov, siahnite po smrekovci alebo pri väčších rozmeroch po záhone zo smrekových fošní.

Živnú pôdu pre rastlinky tvorí vyvážená zmes drevnej hmoty, kompostu a hnoja. Drevo v spodnej časti záhona sa pomaly rozkladá, pritom zahrieva korienky rastlín. Hnoj a kompost dodávajú potrebné živiny.

 
  • Radiť podľa:
  • 5 položiek celkom

Stránka 1/1