SEEDBOMBY ŽIVÁ ZÁHRADKA - 4 GULIČEK

Seedbomba je hlinená gulička plná semienok na pestovanie kvetov na vašej záhradke. Je to jednoduché – hoď, čakaj a žni. Seedbomba vyklíči a ozelení vaše okolie. Túto zmes ocenia aj skúsení záhradkári.

 Gúľané s láskou v našej integračnej dielni. 

 Obsahuje íl, kompost a viacdruhové semienka.

 Semenné zmesi pre nás mieša firma rodiny Černých.

 Priláka na vašu záhradu prospešný hmyz.

 


  • €7 bez DPH
  • Skladem
€9
Kategória: Seedbomby
 

Balenie obsahuje: 4 ks guličieK 

Zloženie semienok: aksamietnica, kôpor, koriander, nechtík, černuška, nevädza, harmanček

Využitie rastlín: Zo seedbomby vyrastú jedlé rastliny, ktoré sú dobré do šalátov, nátierok, čajov alebo na uzobávanie priamo zo záhona.

Náš príbeh: Ako to so seedbombami v Kokoze bolo, to sa dočítate v tomto článku.

Táto metóda, teda obalenie semienok v zmesi ílu a kompostu, pochádza z Japonska – mala zachovať semienka v plnej sile pre budúce zasiatie a uchrániť ich pred hlodavcami či silnými dažďami. Možno si hovoríte, na čo sa nám to ale môže hodiť v meste. Rozhliadnite sa po svojom okolí aj u seba doma. Určite nájdete nejaký smutný kút alebo prázdny kvetináč, ktorý by sa rozjasnil zazelenením. Stačí, keď počkáte, až sa po zime oteplí, seedbombu potom hoďte niekam, kde bude mať šancu na jarnom dáždiku vyklíčiť a vyrásť. Alebo ju zľahka navlhčite a zavŕtajte do kvetináča.

Tubus seedbomb môže byť aj originálnym darčekom pre vašich blízkych – vyrastie im radosť. A aj deti túto kratochvíľu určite ocenia – komu by sa nechcelo hádzať po okolí hlinené guličky!

A pokiaľ s deťmi radi tvoríte rukami, príďte si s nami vyrobiť hmyzí hotel a seedbomby. Viac o workshope sa dozviete na našom e-shope.