SEEDBOMBY JEDLÝ TRUHLÍK - 4 GULIČEK

Seedbomba je hlinená gulička plná semienok na pestovanie byliniek na balkóne alebo v kvetináči za oknom. Je to jednoduché – hoď, čakaj a žni. Seedbomba vyklíči a ozelení vaše okolie. Túto zmes môžete v interiéri pestovať celoročne.

 Gúľané s láskou v našej integračnej dielni. 

 Semenné zmesi pre nás mieša firma rodiny Černých.

 Obsahuje íl, kompost a viacdruhové semienka.

 


  • €8 bez DPH
  • Skladem
€10
Kategória: Seedbomby
 

Balenie obsahuje: 4 ks guličiek

Zloženie semienok: kôpor, koriander, kapucínka, harmanček, reďkovka, repa

Využitie rastlín: Zo seedbomby vyrastú jedlé rastliny, ktoré sú dobré do šalátov, nátierok alebo na uzobávanie priamo z kvetináča.

Náš príbeh: Ako to so seedbombami v Kokoze bolo, to sa dočítate v tomto článku.

Táto metóda, teda obalenie semienok v zmesi ílu a kompostu, pochádza z Japonska – mala zachovať semienka v plnej sile pre budúce zasiatie a uchrániť ich pred hlodavcami či silnými dažďami. Možno si hovoríte, na čo sa nám to ale môže hodiť v meste. Rozhliadnite sa po svojom okolí aj u seba doma. Určite nájdete nejaký smutný kút alebo prázdny kvetináč, ktorý by sa rozjasnil zazelenením. Stačí, keď počkáte, až sa po zime oteplí, seedbombu potom hoďte niekam, kde bude mať šancu na jarnom dáždiku vyklíčiť a vyrásť. Alebo ju zľahka navlhčite a zavŕtajte do kvetináča.

Tubus seedbomb môže byť aj originálnym darčekom pre vašich blízkych – vyrastie im radosť. A aj deti túto kratochvíľu určite ocenia – komu by sa nechcelo hádzať po okolí hlinené guličky!

A pokiaľ s deťmi radi tvoríte rukami, príďte si s nami vyrobiť hmyzí hotel a seedbomby. Viac o workshope sa dozviete na našom e-shope.