PLECHOVÁ NÁDOBA NA BIOODPAD - ŠEDÁ

Plechová kuchynská nádoba na bioodpad Living Nostalgia ozdobí nejednu kuchynskú linku. Elegantne vyrieši otázku – kam s kuchynským bioodpadom, a vďaka skvelému tesneniu vychytá všetky muchy.

 Praktický pomocník na spracovanie bioodpadu.

 Od anglickej značky KitchenCraft.

 Uhlíkový filter neprepustí nežiaduce pachy ani mušky.

 Odvetrávané veko.


  • €21 bez DPH
  • Skladem
€25
Kategória: Nádoby na bioodpad
 

Rozmery: 16,5 × 12 × 24 cm

Objem nádoby: 3 l 

Balenie obsahuje jeden náhradný uhlíkový filter.

Čo patrí do bioodpadu?

Všetky organické zvyšky z vašej domácnosti:

 odrezky ovocia a zeleniny, zelené vňate

 časti izbových rastlín a kvetov

 rozdrvené vaječné škrupiny

 čajové vrecká, kávová usadenina

 natrhané obaly od vajíčok alebo rolky od toaletného papiera. 

 

Ako nádobu na bioodpad používať?

Jej tvar ľahko zapadne na vašu kuchynskú linku, aby ste kôš na bioodpad mali stále poruke. A retro vzhľad je čerešničkou na torte. Do nádoby zhromažďujte každodenný bioodpad z vašej domácnosti, aby ste nemuseli s každou šupkou behať na kompost. Bude potom na vás, ako často budete nádobu vyprázdňovať, ale odporúčame raz za pár dní. Inak hrozí, že by organické zvyšky začali zahnívať, a to následnému procesu kompostovania nijako nepomáha.

Kam bioodpad z dózy vyhadzovať?

Pre väčšinu z vás je ladenie toho, v čom bioodpad skladovať, až následným krokom po vymyslení spôsobu, akým budete bioodpad spracovávať. Takže či už doma máte vermikompostér alebo Bokashi nádobu, na dvore viackomorový záhradný kompostér alebo pred domom hnedý smetiak, nádoba na bioodpad sa stane vašim každodenným pomocníkom v zhromažďovaní a prenášaní bioodpadu na následné skompostovanie. Ale ak vaše uvažovanie o domácom kompostovaní začína pri výbere nádoby na bioodpad, pozrite si rôzne kompostovacie riešenia, zvážte zvoz bioodpadu alebo si na našej interaktívnej mape mapko.cz nájdite najbližšiu komunitnú záhradu či komunitný kompostér, kam by ste mohli pravidelne svoj organický odpad z domácnosti nosiť.

Nie je nádobu na bioodpad cítiť?

Odvetrávanie nádoby aj uhlíkový filter vo veku by mali nepríjemným pachom zabrániť. Ale ak je práve leto a odhodíte do nádoby na bioodpad viac ovocných zvyškov, odporúčame organický odpad vyhadzovať častejšie než ste zvyknutý napríklad v chladnejšom období.

Je potrebné do koša na bioodpad dávať vrecká?

Záleží na tom, ako bioodpad následne spracovávate. Papierové či kompostovateľné vrecká môžete používať pokiaľ kompostujete vo vonkajšom kompostéri či hnedom smetiaku. Do vermikompostéra či Bokashi nádoby sú skôr nevhodné.

Ako čistiť nádobu na bioodpad?

Nádobu odporúčame umývať ručne teplou vodou, max. za použitia ekologicky šetrného prostriedku. Vzhľadom k materiálu ju následne dosucha vytrite handrou či papierovou utierkou (tú potom pokojne vhoďte do bioodpadu alebo rovno do vermikompostéra).