Novinka

Mulčovacia ovčia vlna 5 x 0,8 m

  • 1 z 3

BIO ovčia vlna je 100% vyrobená z prírodnej ovčej vlny a je šetrná k životnému prostrediu. Blokuje rast buriny, obohacuje pôdu o živiny a posilňuje vegetáciu. Môže sa používať v ekologických výsadbách, zeleninových a domácich záhradách. Účinne chráni aj kmene stromov a kríkov pred chladom a vetrom a môže sa použiť na kvetináče ako izolačný materiál. Dá sa strihať a upravovať do ľubovoľného tvaru a veľkosti.

Rozmer: 0,8 x 5 m 


  • €10 bez DPH
  • Skladem
€12
Kategória: Pestovanie a záhrada
 
Návod na použitie:

Rozložte BIO ovčiu vlnu a odstrihnite ju podľa veľkosti. Vystrihnite malé krížiky pre rastliny (podľa vašich potrieb). Rastlinu zasaďte a zalejte.

BIO ovčiu vlnu môžete použiť aj na ovinutie stromov a kríkov. Je to skvelý izolačný materiál, ktorý chráni pred mrazom a odpudzuje slimáky.

BIO ovčiu vlnu môžete použiť aj do kvetináčov. Na vrchu - ako ochrana pred mulčovaním alebo pod ním - pomáha odvádzať prebytočnú vodu. Môžete ju tiež omotať okolo kvetináča ako izoláciu.

Vlna pochádza najmä z Poľska a pridáva sa aj trochu vlny z Maďarska.

 

OTÁZKY A ODPOVEDE:


- Koľkokrát sa môže vlna použiť?

Materiál je navrhnutý tak, aby vydržal najmenej 3 sezóny (hovoríme sezóny, nie koľkokrát , pretože za ten čas ho môžete použiť toľkokrát, koľkokrát chcete) a proces degradácie je postupný. Ak ju teda necháte v pôde, neznamená to, že zmizne za jeden deň, ale že sa v pôde časom rozloží.

- Môžem vlnu ponechať v záhone?

Áno, vlna sa v záhone časom rozloží.

- Aké je zloženie výrobku?

Je to 100 % ovčia vlna z Európy a vyrába sa v Poľsku.

- Aká je hrúbka?

Ide o látku 250 g/m2 , hrúbka je do 1 cm, keď je suchá s vlasmi , keď je vyžmýkaná , je tenšia - ale dodám, keď príde zásielka, teraz nemám k dispozícii vzorky Hrúbka materiálu je 5 mm, keď je suchá nevyžmýkaná , 1 mm, keď je vyžmýkaná.

- Aká je nasiakavosť?

Áno, výrobok má schopnosť absorbovať vodu. Ak ho položíte na niečo mokré, voda sa absorbuje. koľko, zatiaľ nie je otestované.