Kompostér ECO COMPOSTER 280 l

  • 1 z 3

Kompostéry ECO COMPOSTER rýchlo premieňajú odpad na kompost vďaka optimalizovanému vetraciemu systému. Ľahko sa plní veľkým vhodovým otvorom s veternou poistkou a ľahké je aj odoberanie hotového kompostu.


  • €31 bez DPH
  • Skladem
€38
Kategória: Kompostovanie
 

Bioodpad je organická (v pôde rozložiteľná) hmotaktorá v sebe viaže množstvo živín, ktoré môžeme vo forme kompostu navracať do pôdy.

Medzi bioodpad patrí:

lístie, tráva, burinu, zvyšky ovocia, zeleniny, čajové vrecká, kávová usadenina, zvyšky rastlín, piliny, drevná štiepka z vetiev stromov a kríkov, hlina z kvetináčov, opadané ovocie, zvyšky pečiva i varených jedál, škrupiny z vajíčok a orechov, lepenka, papierové vreckovky, obrúsky, zvädnuté kvety, zemina z kvetináčov, posekaná tráva, trus bylinožravých domácich zvierat, popol z dreva, stará zemina, perie, chlpy, vlasy, jedlý olej (v menšom množstve a nasiaknutý do savého obrúska alebo pilín).


Medzi bioodpad nepatrí:

zvyšky jedál (tzv. gastroodpad), jedlé oleje, kosti, mäso, koža, uhynuté zvieratá, exkrementy mäsožravých zvierat, znečistené piliny a všetky ďalšie bioologicky nerozložiteľné odpady.