HMYZÍ HOTEL

Cena je orientační a bude upřesněna dle konkrétní podoby hmyzího hotelu. Ozveme se vám po obdržení objednávky, nebo se můžete předem informovat TU.

Hmyzí hotel čiže hmyzí dom slúži ako ubytovanie pre slunéčka sedembodková, zlatoočky či škvory. Tí vám budú za odmenu hubiť vošky a iných škodcov. Domček ocenia aj včely samotárky, ktoré opeľujú predovšetkým ovocné dreviny


  • €651 bez DPH
  • Skladem
€788
Kategória: Pestovanie a záhrada
 

Rozmery: podľa vašej požiadavky

Materiál: české smrekové alebo smrekovcové drevo

Prečo si hmyzí dom kupovať?

Vedeli ste, že až 80% rastlín je opeľovaných hmyzom a takmer 90% plodín pre ľudskú potravu pochádza z kvitnúcich rastlín? To je jeden z dôvodov, prečo by sme mali hmyz chrániť aj v mestách. Hmyzie domčeky im poskytnú dostatočný úkryt a tak k vám prilákajú týchto drobných pomocníkov.

Doprajte vašej záhrade alebo inej ploche hmyzí hotel - poďakuje vám!

Umiestnenie hmyzieho domčeka

Kam najlepšie umiestniť hmyzí hotel?
Prosperita každého hmyzieho hotela je závislá od jeho umiestnenia. Hotelový komplex by určite nemal stáť niekde v tieni a obsahovať materiály, kde kondenzuje voda. Tieto dva faktory sú dobrým predpokladom pre rozvoj plesne a hubových chorôb. Podľa hmyzieho feng-šuej by mal byť akýkoľvek hmyzí domček orientovaný na juh alebo juhovýchod. Vystavený slnku, nekrytý žiadnou vegetáciou, ideálne vystupujúci aspoň meter nad zem, a pritom pevne uchytený tak, aby odolal aj zimnej víchrici a nekýval sa vo vetre. Napríklad samotárske osy môžu byť viac rozšírené v hmyzodomoch umiestnených v tieni. Včely samotárky sú chladnokrvné a spoliehajú sa na slnečné teplo, ktoré ich ráno zahreje, a preto potrebujú slnečné stanovište.