HMYZÍ DOMČEK

  • 1 z 4

Hmyzí domček slúži ako ubytovanie pre lienky sedembodkové, zlatoočky či ucholáky. Tí vám za odmenu v záhradke budú hubiť vošky a iných škodcov. Domček ocenia aj včely samotárky, ktoré opeľujú predovšetkým ovocné dreviny.

 Vyrobené s láskou našou integračnou dielňou. 

 Priláka do vášho okolia prospešný hmyz.

 Pomáha v boji so škodcami.


  • €16 bez DPH
  • Skladem
€19
Kategória: Pestovanie a záhrada
 

Rozmery: cca 12 × 12 × 12 cm

Materiál: zvyškové odrezky dreva z výroby vyvýšených záhonov a záhradných kompostérov (väčšinou smrek, občas smrekovec)

Prečo si hmyzí domček kupovať?

Vedeli ste, že až 80% rastlín je opeľovaných hmyzom a takmer 90% plodín pre ľudskú potravu pochádza z kvitnúcich rastlín? To je jeden z dôvodov, prečo by sme mali hmyz chrániť aj v mestách. Hmyzie domčeky im poskytnú dostatočný úkryt a tak k vám prilákajú týchto drobných pomocníkov.

Doprajte vašej záhradke hmyzí domček – poďakuje vám!

Umiestnenie hmyzieho domčeka

Aby sa hmyzí domček osídlil čo najrýchlejšie, umiestnite ho na južnú stranu stromu alebo na stenu. Ideálne na miesta, kde veľmi nefúka a neprší.

Pokiaľ je domček určený pre lietajúci hmyz, umiestnite ho na slnečné miesto s voľným vletovým priestorom. Pokiaľ chcete potešiť prospešné nelietavé chrobáky, domček umiestnite na zem do polotieňa.

Ako vyrobiť hmyzí domček?

Pokiaľ s deťmi radi tvoríte rukami, kúpte si našu stavebnicu hmyzieho domčeka. A ak by ste radšej mali po ruke skúseného lektora, potom si k nám príďte hmyzí hotel a seedbomby vyrobiť. Viac o workshope sa dozviete na našom e-shope.