Novinka

Zavlažovacia nádoba Olla 8,5 l

Už ste počuli o džbáne OLLA? Táto keramická krásavice vám pomôže so závlahou na záhonoch, vo vyvýšených záhonoch aj v skleníku, a to so závlahou úspornou a dobre zacielenou. Zakopete ju totiž v blízkosti rastlín, naplníte vodou, priklopíte, a rastliny potom rozvinú svoj koreňový systém okolo nádoby tak, že keď potrebujú, vodu jednoducho čerpajú priamo zo stien nádoby. Doprajte to svojej záhrade!

  • vyrábaná ručne a lokálne v Prahe keramičkou Nika Pločka
  • každý kus je originál
  • šetrí 70-90% vody pri zalievaní
  • pokiaľ sa chcete o tomto zavlažovacom zázraku dozvedieť viac, prečítajte si náš článok

  • Skladem
€65
Kategória: PESTOVANIE A ZÁHRADA
 

Rozmery: výška: 33 cm, telo priemer: 33 cm

Objem nádoby: cca 8,5 l, a hodí sa prevažne do pestovacích nádob na balkón alebo terasu. Môžete si kúpiť aj menšiu 3 l ollu.

Olly sú z šamotovej hliny, ponechané v prírodnej farbe, neglazované. Modro glazované je iba viečko.

Olla je hlinená nádoba zadržiavajúca v pôde vodu. Poskytuje optimálne zavlažovanie záhonov a rastlín. Keramické olly nádoby jednoducho uložíte do zeme vedľa rastlín, ktoré ju postupne objímu svojimi koreňmi. olla je ekologický a tradičný spôsob zavlažovania, ktorý je cenený pre svoju efektivitu a šetrnosť k životnému prostrediu.

Vaše rastliny a záhony vám poďakujú, a vy si zamilujete svoju záhradu viac ako kedykoľvek predtým.

 

Ako jednoduchá je inštalácia olla na záhrade?

Inštalácia našich olla nádob na záhrade je jednoduchá. Stačí nádoby zakopať do zeme vedľa rastlín, pričom hrdlo necháte vyčnievať zeme o niekoľko centimetrov, aby ste videli krčok. Potom ich naplníte vodou a jednoducho na zalievanie na pár dní zabudnete. olly sa postarajú o rastliny za vás!

 

Čo mi olla na záhrade prinesie?

olla nádoby na vašej záhrade prinesú mnoho príjemných výhod. Budú udržiavať pôdu vlhkú a umožnia postupné uvoľňovanie vody priamo ku koreňom rastlín. Vďaka tomu budú vaše rastliny mať optimálne zavlažovanie a porastú zdravšie a krajšie. olla nádoby tiež šetria vodou a znižujú spotrebu o 70-90% v porovnaní so štandardným zalievaním, čo je ekologické a hospodárne riešenie nielen pre váš záhradný svet.

 

Ako sa zníži potreba zalievať?

Vďaka unikátnemu dizajnu a schopnosti postupného uvoľňovania vody do pôdy bude vaša záhradná oáza zásobovaná vlahou ako ju potrebuje. Môžete zabudnúť na denné zalievanie, pretože olly doslova splynú s vašimi rastlinami a rastlinkami, nádoby totiž fungujú na princípe kapilárneho zavlažovania. Či už máte záhon, alebo vyvýšený záhon, s našimi olla nádobami bude zalievanie hračkou!

 

Ako vyrábame olly?

Naše olla nádoby sú starostlivo ručne modelované z kvalitnej keramiky sochárkou Nikou Pločka, sušené a vypaľované v keramickej peci. Každá nádoba je ručne dokončená, testovaná a zaisťuje tak jedinečný dizajn a kvalitu.